Goldpara Hakkında

www.goldpara.com İstanbul Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasasında oluşan fiyatları sürekli yansıtan ve 2000 yılında yayın hayatına giren Kapalıçarşı'nın tek aktif sitesidir. Sitenin kurucusu ve editörü özgeçmişi aşağıda sunulan Mehmet Ali Yıldırımtürk 1970 yılından beri sarraf-kuyumcu olarak bu sektörde faaliyet gösteriyor. Bu süre içinde elde ettiği sektör ve para piyasaları ile ilgili bilgi birikimini www.goldpara.com adlı sitede siz kıymetli üyeleriyle paylaşmaya başladı. Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişimlere ve değişimlere uyumlu olarak 2006 yılında sitenin kapasitesini genişleterek yeni yüzü ile sizlere daha iyi hizmet vermeyi amaçladı.

Portal niteliğine kavuşan www.goldpara.com sitesinde bundan böyle serbest piyasada oluşan döviz ve altın fiyatları yanında dünyanın önemli para birimleriyle ilgili pariteleri, kıymetli maden fiyatlarını, petrolün uluslararası piyasa fiyatlarını, dış piyasalarla ilgili ekonomik veri, haber ve yorumları, bankalar arası piyasada oluşan döviz, faiz, bono-tahvil fiyatlarını, döviz büfesinden döviz fiyat listesini, İMKB, İstanbul Altın Borsası gibi kurumlarda oluşan yatırım araçları fiyatlarını, Vadeli İşlemler Opsiyon Borsası (VOB)’nda işlem gören emtiaların sözleşme fiyatlarını bulabileceksiniz. Ayrıca, teknik analize yönelik altın ve paritelerle ilgili grafiklerden de faydalanabilirsiniz.

Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösterenlere yönelik olarak Kapalıçarşı’da oluşan altın, döviz ve sarrafiye altınlarının birim fiyatları, sektörle ilgili haberler, sektörün üretim birimleriyle ilgili temel bilgileri de bulabilirsiniz. Ayrıca, iç piyasalarla ilgili ekonomik verileri, gelişmeleri birçok temel dataları ve bunlarla ilgili arşiv bilgileri de bu sitede yayınlanmaktadır. Sitenin diğer bir özelliği de 1950 yılından bu yana yıllık, aylık ve günlük bazda altın ve döviz fiyatlarından oluşan arşivinin olmasıdır. Ayrıca İMKB kapanış bilgilerini kayan bir banttan izleyebilirsiniz. Ekonomik gelişmeler, piyasalardaki hareketler ve yatırımlarınızda daha doğru karar vermenizi sağlayacak yatırım araçlarıyla ilgili uzman yorumlarını da bu sitede bulabilirsiniz. Daha birçok hizmet ve ana sayfa dışındaki sayfalar için siz kıymetli üyelerimizden yıllık 50 Türk Lirası üyelik ücreti talep edilmektedir.

www.goldpara.com sitesi her geçen gün daha da gelişerek, para piyasaları bilgilerini; en doğru, en çabuk şekilde sizlere ulaştırmayı prensip edinmiştir. Yakınlarınıza bu siteden söz edeceğinize ve onların da üyelerimiz arasına katılmaları yönünde teşvik edeceğinize; böylece çalışmalarımıza destek olacağınıza inancımız tamdır. Bizi tercih ettiğiniz ve bundan böyle de tercih edeceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Saygılarımızla,
www.goldpara.com Editör ve Çalışanları
İletişim Bilgileri:
Mehmet Altın Ticaret Ltd Şti.
Ağa Sokak No:45-47 Kapalıçarşı Eminönü/ İstanbul- TÜRKİYE
Tlf: 0(212) 5193200 - 0(212) 5276258
Fax: 0(212) 5127315
e-mail: goldpara@goldpara.com - goldpara@yahoo.com


Mehmet Ali Yıldırımtürk Kimdir?


MEHMET ALİ YILDIRIMTÜRK 1949 Yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. 1968 Yılında yüksek öğrenimine başladığı İstanbul-Yıldız Teknik Yüksek Okulu Elektrik Bölümünden, öğrenimi sırasında Akademi olan ( bugünkü Yıldız Üniversitesi) Yıldız Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden 1974 yılında Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek öğrenimi sırasında başladığı altın ve para piyasaları ile ilgili çalışmalarını, askerlik görevi sonrasında önce ortak ve 1997 Yılında İstanbul- Kapalıçarşı’da “ MEHMET ALTIN TİC. LTD.ŞTİ ” ismiyle kurduğu kendi işletmesinde halen ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Yıldırımtürk, para piyasalarına yönelik birikimlerini 2000 yılından itibaren “ www.goldpara.com ”isimli web sitesinde sanal ortamda hizmete açtı. Goldpara.com, İstanbul-Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasası’nın, halen günlük tekil 60 bin ilâ 95 bin ziyaretçisi olan tek aktif sitesidir. Yıldırımtürk, 1999 yılından beri Radyo ve TV kanallarında günlük piyasa yorumları ve Zaman Gazetesi ekonomi köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca, kuyumculuk sektörüne ilişkin günlük yayınlanan “ Günlük Altın ve Döviz Bülteni” nin de editörlüğünü yapıyor. Mehmet Ali Yıldırımtürk’ün Zaman Gazetesinin 2001 yılı cep kitapları serisinden “ BİZİM WALL STREET ” isimli, Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasalarını anlattığı birde kitabı bulunuyor. Çeşitli haftalık ve aylık ekonomi dergilerinde de köşe yazarlığı ve panellerde para piyasaları ile ilgili yorumlar yapan, orta derecede Almanca ve İngilizce bilen Yıldırımtürk, evli ve bir çocuk babasıdır.

MEHMET ALİ YILDIRIMTÜRK
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı
Zaman Gazetesi Ekonomi Köşe Yazarı
www.goldpara.com Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı

Spot Piyasalar
  Alış Satış Saat
Dolar / Ons
1.173,27
1.173,87
01:54
Euro / Dolar
1,1152
1,1155
01:54
USD / TRY
2,9193
2,9205
01:54
EUR / TRY
3,2559
3,2576
01:54
Gümüş/Ons
15,02
15,06
01:54
|